KONST / Litografier / Färglitografi 15362048
nr 1536 2048
Stig Lindberg
(1916-1982), Sverige
Färglitografi, Figur, tryckt signatur, yttermått inklusive ram: 30x21 cm. Ej signerad
Stig Lindberg, svensk formgivare och målare född 1916, död 1982.
måndag 24 april 2023
kl 20:18:43
24 apr
Stig Lindberg
Läs mer om Stig Lindberg